Тема уроку. Зв’язне мовлення. Ділові папери. Розписка

На главную > Общество > Досуг > Тема уроку. Зв’язне мовлення. Ділові папери. Розписка

Мета: відновити в пам'яті учнів відомості про офіційно-діловий стиль; ознайомити школярів із призначенням розписки як одного з видів ділової документації, особливостями мовного і графічного оформлення цього документа; розвивати культуру мовлення; виховувати почуття відповідальності. Обладнання: зразки розписок. ХІД УРОКУ I.

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Бесіда. — Де використовується офіційно-діловий стиль? — У чому полягає відмінність офіційно-ділового і наукового стилів? — Які ділові папери вам відомі? Де вони використовуються?

— Коли і навіщо складається оголошення? — Які види листів ви знаєте? — Що означає «засвідчити підписом»?

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ Вступне слово вчителя.

На уроці ви повинні навчитися оформляти ще один вид ділових документів — розписку, дотримуючись вимог до її побудови та мовного оформлення. IV. ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 1.

Пояснення вчителя. Розписка — це письмове підтвердження певної дії, яка мала місце між двома сторонами (особами),— передачі або одержання документів, товарів, грошей, матеріальних цінностей. Розписки застосовуються як засіб упорядкування стосунків між людьми, підприємствами, організаціями. Розписка має такі реквізити: 1) прізвище, ім'я та по батькові, посада того, хто дає розписку; 2) посада, прізвище, ім'я та по батькові того, кому дається розписка; 3) у чому конкретно дається розписка (зазначити точне найменування матеріальних цінностей); 4) дата та підпис того, хто одержує цінності. Якщо передається певна сума грошей — у розписці вказують адресу, номер, серію паспорта, а також того, хто її одержує. Грошова сума зазначається словами і цифрами.

Підпис особи, що дає розписку, має бути засвідченим. Розписка пишеться тільки в одному примірнику, без виправлень. 2. Ознайомлення зі зразками розписки. Розписка Я, учениця 7-А класу Харківської спеціалізованої ніколи № 114 з поглибленим вивченням іноземних мов Колодяж-на Оксана Іванівна, отримала від завідуючої шкільною бібліотекою Онисько Ірини Анатоліївни в тимчасове користування З (три) підручники з таких предметів: українська мова, географія, маТема урокутика. Підручники зобов'язуюсь повернути до 28 серпня 2007 року. 30 травня 2007 р. Колодяжна О. 4. Аналіз зразка розписки. 5. Написання розписок. Ситуації: 1) Ви — фізорг класу, організовуєте естафету для семикласників. Напишіть розписку про одержання спортивного спорядження від учителя фізвиховання. 2) Ви очолюєте сектор дозвілля школи. Вам доручили провести святкування Нового року. Напишіть розписку про одержання від завуча ніколи певної суми грошей на придбання сувенірів, подарунків та ялинкових прикрас. 6. Зачитування та аналіз розписок. V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ VI.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Написати розписку від імені семикласника, який одержав на утримання влітку тваринок чи птахів із шкільного закуточка.

.




1 Отзыв уже написали

  1. Ronald пишет:

    Haha. I woke up down today. You’ve chereed me up!

Оставь отзыв, а может несколько…

Для написания надо зарегистрироватся что займет пару минут.